Міністерство внутрішніх справ Чехії ділилося досвідом в питанні запобігання насильства над дітьми

Будь-яка форма жорстокого поводження з дитиною – це насамперед величезна психологічна травма, наслідки якої в подальшому можуть бути дуже серйозними.

Як зупинити насильство над дітьми? Це питання стало головною темою проекту Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки, що також спрямований сприяти реформам в правоохоронних органах України. Щоб поділитись своїм досвідом у вирішенні цього питання до Закарпаття завітала чеська делегація. Для ефективної роботи в цьому напрямку важлива співпраця багатьох служб, зокрема поліції та соціальних установ.

Чеські гості поділились своїми напрацюваннями у вирішенні проблеми насильства. Йдеться про профілактичні бесіди та розробку методичних посібників для педагогів. Щоб зрозуміти, що сталось з дитиною, яка ще не вміє розмовляти, або ж у випадках, коли дитина налякана, знаходиться у стресовому стані, і не може говорити, показати, що з нею робили, вона може за допомогою ляльок.

Варто додати, існують родини, в яких насильство – звична річ. Тож, одне із завдань тих, хто залучений до проекту – донести до кожного, така модель поведінки – не є нормою. Обмінюватись досвідом сторони планують і в подальшому. Також готові долучатись до спільних тренінгів. Кажуть, усі ці заходи, безперечно змінять сумну статистику, і жертв насилля стане значно менше.