На лаві підсудних у окружному суді м. Кошице опинилася група контрабандистів-катапультистів

На лаві підсудних у окуржному суді м. Кошице (Словаччина) опинилася група контрабандистів, які примудрилися переправляти сигарети з території Закарпаття через українсько-словацький кордон за допомогою катапульти.

Як повідомляють словацькі ЗМІ, прокуратура завершила розслідування у справі і справа передана до суду.

В обвинувальному висновку фігурує 9 чоловік, мешканців Кошицької та Пряшівської областей. Серед них – двоє колишніх співробітника відділу прикордонного контролю у Великих Селменцях.

Згідно з обвинуваченням, главою групи контрабандистів є Володимир Л. з села Орехова в районі Собранці. Він мав забезпечити постачання контрабандних сигарет з України та визначити час і місце їхнього транскордонного переміщення. Співробітник прикордонного відділу Роберт Й. через свій мобільний телефон, зареєстрований на іншу особу, надавав інформацію про рух і наявність прикордонників в їхньому районі.

У березні 2017 року, за словами спільників, лише за одну ніч їм вдалося перемістити через кордон понад 25 тисяч пачок сигарет, які не мали словацьких акцизних марок, на суму 73 тисячі євро.

Метод був незвичний. Пакунки з сигаретами просто перелітали через кордон за допомоги наразі невідомого пристрою, що був розташований з української сторони. Після того як сигарети опинялися на території Словаччини між прикордонними пунктами 348 та 349, їх переміщали до найближчої будівлі в селі Птрукша.

Засобами масової інформації розглядається версія, що з українського боку дане правопорушення кришувалося з боку екс-заступника відділу прикордонної служби “Ужгород”, старшого лейтенанта Поручілова О.О.

В ході ротації згадуваного працівника, ділки позбулися свого “даху”, що ускладнило їхню роботу, після чого вони були піймані силами європейських полісменів.

Найбільший строк ув’язнення загрожує Роберту Й., якого звинувачують у зловживанні державною владою для надання інформації. Решта проходять, як організована група контрабандистів, які скористалися сучасними технічними засобами для незаконного переміщення через кордон підакцизних товарів. Підозрюваним загрожує від 4 до 10 років в’язниці, залежно від участі кожного у злочині.