ДФС разом із НАБУ досягли значного прогресу у боротьбі зі схемами по мінімізації митних платежів

У результаті спільних дій наприкінці минулого тижня були заарештовані 450 млн. грн., що належать двом десяткам одеських компаній-імпортерів, які контролює один із найвідоміших контрабандистів України.

 

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook дописує в.о. голови ДФС України Мирослав Продан:

Мирослав Продан

Поясню, як працювала схема. Одеське угруповання контрабандистів створило десятки фірм-одноденок, директорами яких є підставні особи. Ці компанії отримували великий обсяг товару з Китаю (взуття, тканини, сумки тощо). Постачанням товару з Китаю займались аналогічні фірми-прокладки. Контракти ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять та більше разів. Наприклад, взуття ділки декларували по $0,5 за кілограм!

Отримавши декларації з вочевидь недостовірними даними, митники коригували митну вартість до рівня, який відповідав реальній вартості товару. Але представники одеських компаній, користуючись 55-ою статтею Митного кодексу, вносили на рахунки митниці відповідні фінансової гарантії, що давало можливість направити товар у вільний обіг.

А далі ці компанії-імпортери зверталися до одного з одеських судів. І група суддів скасовувала рішення митниці, фактично зобов’язуючи її розмитнювати товар за значно заниженою вартістю та повертати імпортерові його фінансову гарантію. Хоча було цілком очевидно, що довіряти документам, які надають компанії-імпортери, не можна. Це цілковита фікція. Але одеські судді чомусь цього не помічали.

Ми зібрали всю інформацію щодо дій учасників схеми та надіслали її правоохоронцям. Кошти контрабандистів заарештовані. Я дуже сподіваюсь, що НАБУ доведе цю справу до кінця. І до кримінальної відповідальності будуть притягнуті всі «дійові особи» – у тому числі й представники судової гілки влади.

Акцентую увагу: це – незвичайна операція. За одеськими компаніями-одноденками стоїть найвпливовіший в Україні клан контрабандистів з мільярдними оборотами, який домовлявся і працював за будь-якої влади. Ми вперше почали системно знищувати цей масштабний бізнес.