Закарпатська поліція охорони відсвяткувала 65-річчя створення відомства

1952 рік. Жовтень. Рада Міністрів УРСР ухвалює постанову «Про створення служби позавідомчої охорони при органах внутрішніх справ».

На новостворену структуру покладали обов’язки охороняти всі об’єкти народного господарства. Так і розпочалась багатолітня історія тоді позавідомчої,нині – поліції охорони. Охороняли тоді об’єкти пішим маршрутом. Наряд складався з двох осіб. У всеозброєнні: шинелі, радіостанції.

У штаті служби охорони працювало понад 5 тисяч осіб. Згодом збудували кінологічний центр, поліцейський шпиталь. Веніамін Миронович розповідає, були різні ситуації, різні часи. Але залишитися на плаву вдалось. З нагоди 65-ї річниці, за особистий внесок у розвиток служби нинішні керівники нагородили колишнього очільника охорони. Вручили подяки і іншим працівникам Управління. Ще одна приємна місія чекала на поліцейських охорони – це нагородження призами переможців конкурсу малюнку, який стартував ще в вересні. Згодом розказали, як працює Управлянні поліція охорони сьогодні.

В області є пульт централізованого спостереження, куди що дня надходять сотні повідомлень про спрацювання з об’єктів. А групи затримання працюють у кожному регіоні краю.Щодо технічного оснащення, то як кажуть, працівники охорони, нині в арсеналі мають все необхідне. Системи охоронної сигналізації вже зовсім не такі, якими вони були років 10 тому.

Попри все, майновий же вид злочинів з роками залишається найпопулярнішим серед злочинців. Сигналізацію вважають методом профілактики. Особовим складом у 5 тисяч осіб нині похизуватися не можуть. Працює близько 300 осіб.

Сьогодні охороною Управління поліції охорони в Закарпатській області перебуває більше 4000 об’єктів різних форм власності, з яких майже половина — помешкання громадян, архітектурні пам’ятки області.