Як пройшло чергове засідання сесії Хустської районної ради

Чергове засідання сесії Хустської районної ради розпочали з корегування порядку денного. Поза як кілька питань потребували доопрацювання, їх перенесли на наступну сесію. Порядок денний вже із змінами депутати затвердили і приступили до розгляду винесених питань.

Однак передували цьому депутатські запити та звернення. Серед них й звернення районного депутата Олександра Липчея щодо скасування наказу про штатні скорочення. Новим законом про освіту, що в дії, чітко визначено: штатний розпис та штатні одиниці формуються і погоджуються керівниками навчальних закладів. Відтак районний відділ освіти, як засновник або як представник органів влади сьогодні не має жодного відношення до штату у навчальних закладах чи змін у ньому.

Під час сесії обранці внесли зміни до низки районних програм, серед яких і Програма недопущення виникнення та розповсюдження африканської чуми свиней в Хустському районі, що розрахована на два роки (поточний і наступний). Щодо дорожньої програми, то – депутатський корпус також вирішив внести зміни, які б працювали на результат. Варто зауважити, що участі у голосуванні одного з питань голова ради разом із своїм заступником не брали. Мова про питання щодо структури та чисельності виконавчого апарату ради і внесення окремих змін до нього.

Про стан електропостачання в районі інформував начальник Хустського РЕМу. До Ярослава Керечанина було чи не найбільше запитань, як від депутатів, так і від сільських голів. Причиною всьому є проблеми з електропостачанням на селі. Зокрема низька напруга електроенергії турбує місцевих не на жарт і до того ж не один рік. Відтак депутати, відстоюючи насамперед інтереси територіальної громади району, вирішили стан електропостачання в районі визнати незадовільним.

Голова ради каже: за оту плату, яку люди здійснюють по квитанціях за світло, вони повинні отримувати послуги постачальників на всі 100%, у розетках повинно бути 220 вольт, а аварійні опори, трансформатори старі чи меншої потужності – мають замінити. На наступне сесійне засідання планують запросити й представників обленерго, аби наболілі питання таки вирішити. Стосовно внесення змін до районного бюджету, то стосувалися вони насамперед заборгованості по виплатах зарплат техпрацівникам у навчальних закладах.

Погасити заборгованість частково наразі вийде, однак проблема й надалі залишиться актуальною. У зв’язку з цим по фінансову підтримку район звернувся до усіх державних інституцій. А також депутатський корпус підтримав слушну пропозицію свого колеги. Говорили на сесії й про екологічно – санітарний стан та шляхи його поліпшення. Перейняти досвід до прикладу Угорщини у боротьбі з сміттєвою проблемою було б цілком доцільно.

Хустська делегація напередодні навідалася до країни – сусідки, аби на власні очі побачити як там вирішують питання з твердими побутовими відходами дискусійним стало питання одного з місцевих фермерів, який кілька років поспіль приходить до районної влади з однією й тою ж проблемою щодо земельних паїв. На сесійних засіданнях він присутній теж часто. Насамкінець обранці розглянули звернення Велятинської сільської ради щодо необхідності влаштування дитсадка в будівлі колишньої аптеки. Підтримали його і відповідно направили відповідне клопотання до Закарпатської обласної ради.