Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся з лідером Товариства угорської культури Закарпаття

У понеділок 11 вересня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся з лідером Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Ласлом Брензовичем, щоб обговорити новий закон про освіту в Україні. Про це повідомляє урядовий портал Угорщини.

Прес-секретар голови уряду додав, що цей закон негативно впливає на українсько-угорські відносини та порушує міжнародні зобов’язання України.

Під час зустрічі було зазначено, що Верховна Рада України прийняла новий закон про освіту, який робить неможливим викладання на мовах меншин, в тому числі навчання угорською мовою. Це суперечить як українській конституції, так і міжнародним зобов’язанням України, а також може негативно позначитися на українсько-угорських відносинах.

— Угорщина, Україна і закарпатські угорці зацікавлені в добросусідських відносинах, але подібні заходи працюють проти цього, – розповів про суть зустрічі керівник прес-служби прем’єр-міністра Берталон Гаваші.

Сторони також погодились, що “Угорщина, Україна та угорська меншина на Закарпатті зацікавлені у підтриманні добросусідських відносин, але подібні заходи, які відбуваються є надзвичайно негативними”.

У офіційному повідомленні зазначається, що Угорщина постійно виступає за підтримку суверенітету України та інтеграції до ЄС, і була одним із головних лобістів для українських громадян, яким нині дозволено безвізові поїздки в Європейський Союз. Саме з цієї причини пан Орбан та пан Брензович вважають, що рішення українського парламенту, що є надзвичайно шкідливим для угорської меншини, є особливо несправедливим.