Бюджетні проблеми в Іршавській ОТГ

Села Лоза та Собатино з центром у місті Іршава – такі населені пункти входять до Іршавської ОТГ з понад 11 тисяч 200 чоловік населення.


Утворилася громада 30 квітня. Про перші результати питаємо тамтешніх.Повноцінно почне функціонувати з початку нового року – принаймні, на це сподіваються чиновники. Одна з причин – фінансування.

Так, лише на останній сесії депутати затвердили спільний бюджет, фактично математично сумували бюджети населених пунктів, які входять до ОТГ. Очільник громади каже, намагалися зясувати причину та марно. Фактично недоотримали від акцизу мільйон гривень. Відповідно ці кошти не підуть на потреби громади. Більше того, роботи на деяких об’єктах доведеться призупинити.

До прикладу, ремонт даху та утеплення Іршавського садочку №2, стан готовності якого 75%, відповідно на 25 % за браком коштів не дороблять, а це додаткові витрати взимку на опалення. А у планах громади – відновлення доріг, ремонт освітніх, медичних, культурних закладів, спорудження водопровідної, каналізаційної систем та реалізація багатьох інших проектів. Варто сподіватися, обіцянки держава таки дотримає, акциз повернуть до бюджету ще цього місяця, а ПДФО почне поступати з початку нового.