За півроку використано 9,5 млн грн на придбання витратних матеріалів для проведення гемодіалізу

Про це дізнаються депутати облради, розглядаючи проект рішення «Про хід виконання Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2016-2020 роки» у ході підготовки до 8-ї сесії.


У звіті зазначаються найважливіші завдання, а це – удосконалення організаційних основ нефрологічної служби в області у розділі надання замісної ниркової терапії;забезпечення на сучасному рівні можливостей надання діалізного лікування хворим з незворотнім ураженням нирок; забезпечення на сучасному рівні можливостей диспансерного нагляду, лікування та реабілітації реципієнтів ниркових трансплантатів; подальше зміцнення матеріально-технічної бази обласного центру нефрології та програмного гемодіалізу, у тому числі сателітних відділень останнього в районах, створення можливостей для адекватної своєчасної заміни обладнання, по мірі вичерпання ресурсу останнього; подальше розширення мережі сателітних відділень програмного гемодіалізу на базі районних лікарень для наближення спеціалізованої допомоги до місць постійного проживання хворих, що сприятиме кращій соціальній реабілітації останніх.

Загальна вартість програми за планом на період дії програми складає 391861,70 тис. грн., з них в обласному бюджеті на 2016 рік передбачено 77000,30 тис. грн., на 2017 рік – 86 327,9 тис. грн..

Фактичні обсяги та джерела фінансування програми: за 2016 рік використано кошти в сумі 50 055,2 тис. грн. на придбання витратних матеріалів для проведення гемодіалізу (38 744,2 тис. грн.) та перитонеального діалізу (1 884,5 тис. грн.), медикаментів для базисної терапії і супроводу (1 499,1 тис. грн.).

За І півріччя 2017 року використано кошти в сумі 9 544,42 тис грн. на придбання витратних матеріалів для проведення гемодіалізу (7 744,23 тис грн.) та перитонеального діалізу (1 800,19 тис грн.).

Збільшення фінансового забезпечення даного заходу у поточному році шляхом перерозподілу коштів цільової субвенції до 9 000,0 тис грн. дозволить забезпечити, починаючи вже з липня поточного року, 100% потребу до кінця року контингенту діалізних хворих в еритропоетинстимулюючих агентах, препаратах заліза та гепарині.
Відповідні тендерні процедури на сьогодні завершені, поставки препаратів розпочато.

Виконання основних завдань Програми дасть змогу підвищити доступність та покращити якість надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність, що дозволить забезпечити відповідну медичну і соціальну реабілітацію хворих на хронічну ниркову недостатність, поліпшити якість життя пацієнтів, знизити рівень інвалідизації та смертності нефрологічних хворих; знизити захворюваність на хвороби сечової системи шляхом їх первинної профілактики; збільшити доступність лікування методом діалізу і, відповідно, можливість рятування життя більшій кількості пацієнтів з термінальною нирковою недостатністю; знизити ризик інфікування пацієнтів вірусом гепатиту В; постійно оновлювати дані національного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок; оптимізувати використання ресурсів галузі охорони здоров’я, покращити матеріально-технічну базу та кадровий потенціал нефрологічної служби області; підвищити рівень інформованості населення щодо профілактики та раннього виявлення захворювань нирок.

Прес-служба Закарпатської облради