Як Смоланка став ректором УжНУ

Ректор Смоланка за посаду розрахувався земельною ділянкою? Про це кореспондентам стало відомо з компетентних джерел.

Хронологія корупційної афери така.

18-21 лютого 2014 року на Майдані гине Небесна Сотня, відстоюючи цивілізоване майбутнє України. 27 лютого 2014 року міністром освіти й науки України стає Сергій Квіт. 28 лютого 2014 року міністр Квіт отримує 6,3 соток землі в Ужгороді, про які потім “забуває”.

Лише після цього він призначає в.о. ректора УжНУ Володимира Смоланку. Все відбулося за принципом Остапа Бендера: “Гроші вечером, а стільці вранці”. Очевидно, це тільки частина розрахунку, бо більший транш, як нас переконують, оплатив відомий у своїх колах нувориш Віктор “Тібетський”.

Відомо, що голова партії ЄЦ, до якої входить ректор Смоланка, роками фінансово підтримував Сергія Квіта, який до міністерської каденції був очільником Києво-Могилянської Академії. Про це Квіт навіть заявив у ефірі програми “Право на владу” на 1+1.

Будучи міністром, С. Квіт часто приїжджав в УжНУ, але вже на гонорарній основі, землею не брав.

З цього приводу в жовтні 2015 року міністр освіти й науки Сергій Квіт потрапив в халепу, бо не вказав у декларації за 2014 рік згадану земельну ділянку площею 6,3 соток в Ужгороді, яку оформив на себе.

Ця ділянка призначена для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських споруд і розміщення присадибної ділянки за адресою: Ужгород, вул. Корвалліська, 44.

Цю інформацію всебічно висвітлило безліч авторитетних українських ЗМІ, зокрема авторитетне видання “Українська правда”.