Михайло Рівіс учням спецшколи: Хочете змінити світ – почніть із себе!

У вівторок, 5 вересня, на чолі з директоркою Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Оленою Іщенко понад 100 учнів випускних класів на запрошення голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса та його першого заступника Йосипа Борто прийшли в сесійну залу, аби наочно знайомитися з діяльністю найвищого законодавчого органу краю.

Відтак і задати питання керівництву облради, зокрема: як стати депутатом та головою обласної ради, скільки обранців представляють райони та своїх виборців, чи дотримана гендерна політика серед депутатського корпусу, що важливого приймають народні представники для краян тощо.

До слова, таке ноу-хау з боку керівництва облради присвячено Дню знань. Модератором заходу стала директорка департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопко.

Михайло Рівіс найперше подякував від імені депутатів облради педколективу за сумлінну працю. Адже за минулий навчальний рік за результатами ЗНО школа зайняла ІІІ місце в Україні після Львова і Києва, давши 9 учнів 200-бальників. Привітав юнаків і дівчат з початком нового навчального, який є для них завершальним роком, побажав міцного здоров’я, успіхів у навчанні, втілення в життя всіх задумів і мрій та твердої віри у своєму щасливому завтрашньому дню. Та зазначив, що влада краю, депутати роблять усе для того, аби нашим школярам та студентам добре вчилося, щоб освіта отримувала гідне фінансування.

– Освіта – це один із пріоритетних напрямів діяльності обласної влади, а тому більшість коштів обласного бюджету скеровується на медичні та освітні потреби, – наголосив очільник облради та коротко розповів про її діяльність.
На запитання школярів про кількість партій та обранців, Михайло Рівіс відповів: «Сьогодні в раді 64 депутати, 9 профільних постійних комісій та президія, яка складається з керівників цих комісій і уповноважених осіб політсил, які є у раді. Це в основному – досвідчені керівники підприємств, організацій, державних установ, органів місцевого самоврядування. І відрадно те, що всі налаштовані на те, аби наш край розбудовувався і людям жилося добре. Що допомагає швидко і якісно приймати важливі рішення та проводити роботу в діловому руслі».

Він також розповів присутнім, що на сьогодні проведено 7 сесій, у ході яких затверджено понад 800 рішень облради щодо життєзабезпечення краю та його громади. На запитання, які з них найважливіші, Михайло Рівіс відповів:
– Важливі всі рішення облради, та найактуальнішими є питання бюджетної сфери, соціального захисту краян, освіти й медицини. Це наша соціальна відповідальність перед краянами. Також хочемо розбудовувати інфраструктуру краю, пожвавити економіку, підприємництво. Нині зведений бюджет області склав 5,5 мільярдів гривень , звісно, цих коштів на все необхідне не вистачає.

Цікавились учні і роллю жінок-депутатів у роботі ради та чи представлена в ній молодь?

– На сьогодні в раді працює сім жінок -депутатів і кілька представників з числа молодого покоління. Хотілося б, щоб їх побільшало. Адже ніхто так тонко, як жінка та молодь не відчувають потреби та настрої суспільства. А ми свідомі того, що тільки з їхньою участю країна може змінюватись на краще та прогресувати як демократична держава, – зазначив у розмові Михайло Рівіс, додавши, що на його переконання чимало нинішніх випускників ліцею будуть обрані в органи місцевого самоврядування, у т.ч. й дівчата, то закликав їм брати активну участь в житті країни, краю та ставати її відповідальними громадянами.

Йосип Борто працював не один рік директором школи, депутатом Виноградівської районної ради кількох скликань та два роки тому обраний до керівного складу облради. Тож, залюбки ділився своїм життєвим досвідом та формулою успіху: він вірив у свою мрію, ставив мету і на дорозі до неї багато і чесно працював на благо своїх школи, громади та рідного краю.

– Усе в житті – політика, але політика в житті – ще не все, – філософськи мовив Йосип Йосипович, підкресливши, що, якщо політику творять істинні патріоти, чесні професіонали, котрі дбають про добро держави та благо народу, тоді політика є справжньою і країна має майбутнє.
– Я працюю в команді, яка хоче змін на краще, прагне розбудувати наш чарівний край до рівня європейського та гідне життя людей у ньому, – підкреслив Йосип Борто.

Під час неформальної зустрічі з молоддю мовилося і про необхідність створення повносилого місцевого самоврядування, що дасть змогу розширювати можливості місцевих рад у залученні інвестиційних проектів у свої громади, розбудовувати їх та ставати успішнішими.
Останнє запитання було коротким, як, зрештою і відповідь на нього:
-Як стати головою облради?
– Вам мають люди довіряти!

Юнаки і дівчата ставили низку інших запитань, на які керівництво облради дало чіткі, вичерпні відповіді.
На завершення Олена Іщенко подякувала за цікаву, теплу зустріч з нагоди Дня знань, подякувала керівництву облради за гарну ідею ознайомити майбутніх виборців із роботою депутатів і запевнила, що її підопічні і надалі своїми успіхами примножуватимуть добру славу нашого Закарпаття.

Після чого зробили спільне фото на спомин, покатались на оригінальному ліфті-патерностері, якому 81 рік, а деякі сміливі дівчата та хлопці навіть посиділи в кріслі голови облради, який щиро запросив їх у свій кабінет для ознайомлення, та зробили селфі з Михайлом Рівісом.

Прес-служба Закарпатської облради