В УжНУ закінчилася ревізія Держаудитслужби – перевірячих підкупили?

Минулого тижня в Ужгородському національному університеті завершилася ревізія фінансово-господарської частини за 2013-2016 роки.

 

В ході перевірки, працівники Держаудитслужби також зобов’язувалися перевірити численні звернення активістів та повідомлення ЗМІ про системні розкрадання бюджетних та студентських коштів в УжНУ, серед яких – скандальне переведення в готівку через ПП-одноденки понад 2 мільйонів гривень грантових коштів, багатомільйонна оплата фіктивних послуг приватної охорони фірми в якій працює проректор вишу, зловживання та порушення законодавста в частині прийому на навчання студентів-іноземців з привласненням десятків мільйонів їх коштів через фірми-прокладки, мільйонні відкати через підробку актів приймання ніби то виконаних будівельних робіт, багатомільйонні протизаконні доплати та премії керівникам, тощо.

В травні 2017 року в ЗМІ з’явилася інформація, що перевірка УжНУ почала гальмуватися відповідальними особами Держаудитслужби. Засоби масової інформації повідомляли, що готується підкуп перевіряючих, а посередником у цьому виступала дружина відповідального працівника Держаудитслужби в Закарпатській області, яка очолює планово-фінансовий відділ університету.

Вчора, громадські активісти звернулися з інформаційним запитом до офісу ДАС України в Закарпатські області, та попросили надати скан-копії акту та довідки про здійснену перевірку, результати розгляду їх звернень,  та всі матеріали зустрічних перевірок з фізичними особами-підприємцями, фірмами та іншими підрядниками, які виконували роботи за кошти вишу.

Чи вдалося працівникам Держаудитслужби здійснити незалежний фінансовий контроль вишу від імені Уряду, та не спокуситися на хабарі від керівництва вишу?

За інсайдерською інформацією, перший варіант акту про ревізію УжНУ містив в собі безліч зауважень, приписів та додатків з зобов’язанням повернути на баланс УжНУ, розкрадені його керівництвом та підрядниками, грошей на суму в понад 2 мільйони гривень. Чи вдалося ректору Смоланці домовитися з первіряючими та “підкорегувати” акт перевірки – дізнаємося після відповіді на інформаційний запит активістів.

Варто додати, що в Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області неодноразово повідомляли про ряд відкритих кримінальних проваджень на керівництво УжНУ. Чи стане остання перевірка університету черговою підставою для відкриття кримінального провадження на відповідальних осіб з вишу?