Держфінінспекція в Закарпатській області перевіряє повідомлення про корупцію в УжНУ

На звернення громадських активістів, Держфінінспекція в Закарпатській області проводить ревізію фінансово-господарської діяльності Ужгородського національного університету.

Протягом 2015-2016 років, регіональні ЗМІ неодноразово повідомляли про корупцію та масштабні розкрадання коштів вишу керівництвом ДВНЗ “УжНУ”.

Свій негативний висновок щодо діяльності керівництва вишу, в 2016 році зробила і Державна інспекція навчальних закладів України, повідомивши про зловживання адміністрації УжНУ на понад 100 сторінках довідки про перевірку університету.

Питань для перевірки корупції та безчинства у виші, більш аніж вдосталь.

За фактами розкрадання грантових коштів в УжНУ (обналічку грантових коштів, через підставних фізичних осіб-підприємців з метою подальшого їх привласнення), на керівництво вишу було відкрито кримінальні провадження.

Пізніше Всеукраїнські ЗМІ викрили гучну корупційну змову між прокуратурою Закарпатської області та ректором УжНУ. Лише в 2016 році, керівництво вишу спрямувало понад 500 000 гривень на рахунки фізичної-особи підприємця, вагітної дружини прокурора Закарпатської прокуратури.

Трохи згодом Смоланка В.І. зарахував дружину прокурора-подільника на навчання до вишу.

Проректор Рогач О.Я. за час своєї проректорської каденції пересів з вітчизняної “дев’ятки” на сучасну Mazda 6 SkyActiv.

Окрім права фінансового підпису в УжНУ, проректор Рогач організував цілу схему , коли з рахунків УжНУ щорічно перераховується майже 2 мільйони гривень на рахунки приватної охоронної фірми, де він працює по сумісництву. За ці гроші, приватна охоронна фірма надає послуги аж 2-х охоронців для УжНУ.

В Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області повідомляють про ряд відкритих кримінальних проваджень на керівництво УжНУ.

Чим закінчиться перевірка ДФІ? Чи вдасться корупціонерам з ректорату УжНУ вчергове відкупитися від перевіряючих?