ІНСАЙД: Художню гімнастику краю курирує крадійка?

Корупція та хабарництво, які сягнули всі сфери життєдіяльності в Україні, також просочилися у спорт.

За інсайдерською інформацією нашої редакції, корупція торкнулася художньої гімнастики краю.

Мова йде про голову Закарпатської обласної федерації художньої гімнастики Плавайко Валентину Валентинівну, яка займається поборами з батьків, діти яких займаютсья цим видом спорту.

Загалом від Закарпатської обласної федерації з художньої гімнастики на тренерській роботі при спортивних школах та клубах сьогодні працюють 11 тренерів та 3 хореографи в Ужгороді, Мукачеві та Перечині.

Під керівництвом Валентини Валентинівної, вирішуються питання, щодо набору груп до того чи іншого тренера.

Не зважаючи на те, що цей вид спорту фінансується, як з обласного бюджету, так і з казни Міністерства молоді та спорту, всі батьки щомісячно сплачують кошти за тренування своїх дітей.  Дані побори призначаються та вимагаються у вигляді членських внесків до неприбуткової організації, очолюваної Плавайко В.В.

Так, щоб займатися у доньки Валентини Валентинівної, батьки повинні сплачувати по 400 грн на місяць, і це не зважаючи на додаткові побори на придбання спортінвентару, утримання спортивних майданчиків, одяг, тощо. Тож, з 30 діток в групі, чистий заробіток тільки доньки Плавайко – 12 000 гривень!

Будь-яка інформація про використання сплачених батьками коштів – знаходиться під грифом «секретно», як і всі протокли засідань федерації.

Рішення про відбір тої, чи іншої дитини на Всеукраїнські змагання, чи до складу обласної збірної, відбуваються за принципом “кумівства”, чи особистого знайомства, що ставить хрест на намаганнях, дійсно талановитих діток, досягти вершин в цьому виді спорту.

Всеукраїнські змагання, які фінансуються за кошти держбюджету є ласим шматком для розповсюдження своїх корупційних діянь.  Не зважаючи на держфінансування, всі учасники конкурсу, сплачують фіксовану суму за участь в змаганнях. Фінансові зловживання сягають сотні тисяч гривень, а зібрані кошти привласнуються головою федерації та поплічниками з Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА.

Цікаво, що на таку почесну посаду було обрану людину, яку, за попередньою інформацією, звільнили з двох супермаркетів, за підозру в крадіжках.

Редакція «Закарпатського інсайдеру» розпочинає цикл журналістських розслідувань, щодо корупції та хабарництва з боку голови Закарпатської обласної федерації художньої гімнастики.

Розраховуємо на своєчасну реакцію та підтримку з боку правоохоронних органів та громадськості. Впевнені, що розголос проблеми дозволить навести лад та покарати винних в цьому безчинстві.