Корупція в УжНУ призвела до різкого підвищення цін за навчання

Ціни на навчання в Ужгородському національному університеті зросли в середньому на 20%.  У вересні вартість контракту на деяких спеціальностях УжНУ виросла аж на 3000 гривень!

Хабар

Внаслідок вчергове провально проведеної вступної кампанії та катастрофічним зменшенням, за останні два роки, кількості осіб, що навчаються, недолугий керманич УжНУ вирішив компенсувати це за рахунок дітей та їх батьків – збільшивши  вартість навчання для студентів – контрактиків. Нагадаємо, що цьогорічна вступна кампанія вишу завершилася повним фіаско.

Студенти та батьки надзвичайно обурені.

Іван, м. Тячів, першокурсник.

“За що я повинен платити такі кошти? Моя старша сестра, ще зовсім недавно платила на 5 тис грн менше, аніж цього року повинен заплатити я, вступивши на той самий факультет. Що змінилося? Умови стали краще, чи навчання прогресивніше? Не думаю!”.

Маріанна, м. Ужгород, першокурсниця.

“Все б нічого, якби були відповідні умови навчання. В аудиторіях вже холодно, хоча до зими ще півтора місяці. Матеріально-технічна база застріла, на нашу групу ніколи не вистачає фонду комп’ютерних аудиторій, сидимо по 2-є за одним ПК”

Артур, с. Туря Ремета, батько першокурсника.

“Ціни звісно космічні. Працюю на заробітках в Чехії, щоб оплатити навчання малій. Найбільше обурило те, що влітку, під час підписання контракту, мені безпідставно відмовили в помісячній оплаті, сказали одразу за півроку платити. Я таких коштів немав, довелося позичати”

Очевидно, що ціни за навчання можна було б навіть знизити, якби в стінах університету не було кричущої корупції. Окремі керівники УжНУ щорічно розкрадають десятки мільйонів гривень.

Так, лише на щомісячні п’ятизначні матеріальні допомоги та премії Смоланки з наближеними особами , університет витратив понад півтора мільйона гривень. Непрозорі доходи керівників УжНУ різко зросли в 2016 році (ДОКУМЕНТИ).

Вперше за 71 рік існування УжНУ, укладено  відкатну угоду з приватною охоронною фірмою, якій університет щорічно перераховує майже мільйон гривень за послуги патрулювання  гуртожитків УжНУ, аж 2-ма охоронцями. І це при наявності у штатному розписі університету більше 150 посад охоронців, вахтерів і т.д.

На дії керманичів університету відкрито ряд кримінальних проваджень, таких, як, наприклад, розслідування по обналічці грантових коштів, через підставних фізичних осіб-підприємців з метою подальшого їх привласнення.

wsa

ЗМІ широко висвітлювали масштабну аферу ректора УжНУ з іноземними студентами вишу, внаслідок якої університет щорічно недоотримує більше 60 мільйонів гривень, які осідають у кишенях керівництва вишу та посередницьких фірм.

Дії керманичів УжНУ щорічно спустошують бюджет вишу на десятки й сотні мільйонів гривень. Невимовна жага до наживи спонукала їх підняти оплату за навчання. Тому не варто себе запитувати “Чому так дорого?”, адже відповідь очевидна – комусь завжди мало.

Найкорумпованіші в Закарпатті?

View Results

Loading ... Loading ...