УжНУ провів найпровальнішу вступну кампанію в своїй історії – втрачено 500 безкоштовних місць!

Цього року вступна кампанія мала суттєві відмінності.

Так, подати документи до того чи іншого вишу можна було в електронному вигляді, а кількість можливих заяв від одного вступника збільшили до 15-ти. В заявах вступники вказували пріоритетний виш та спеціальність.

З першого дня кампанії в УжНУ, абітурієнтам прийшлось декілька годин під нещадним сонцем чекати під стінами головного корпусу вишу. Ніхто з приймальної комісїї до них не вийшов і нічого не пояснив щодо цьогорічних нововведень. Консультаційного центру для організаціі прийому заяв в електронній формі створено не було.

Під стінами УжНУ все частіше було чути – “Оригінали документів здаємо до Львову, або Києва

Керівники університету активно піарилися в ЗМІ , заявляючи про 17 000 поданих заяв. Проте ( кожен абітурієнт міг подати 15 заяв) реальна кількість вступників була трохи більше тисячі. Тож потрібно було негайно корегувати вступну кампанію!

Враховуючи що розподіл місць державного замовлення відбувався на основі пріорітетів абітурієнтів , то через халатність керівництва у організації вступного процесу, УжНУ втратив значну їх кількість.

Варто тільки порівняти списки зарахованих в УжНУ за державним замовленням на денну форму бакалаврату (спеціалістів медичного або фармацевтичного спрямування) 6 серпня з списками рекомендованих 1 серпня.

Якщо вже до 1 серпня УжНУ втратив щонайменше 300 місць держзамовлення, то до 6 серпня – ще 158.
Так, за даними оприлюдненими приймальною комісією, біологічний факультет недобрав 13 студентів, географічний – 11, гуманітарно-природничий – 8, економічний – 3, інженерно-технічний – 10, історичний – 2, математичний – 12, здоров’я людини – 4, іноземної філології – 10, інформаційних технологій – 9, медичний – 31, міжнародних відносин – 0 (тут усього 10 місць), міжнародної політики, менеджменту та бізнесу – 7, післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки – 0 (нема набору), стоматологічний – 2, суспільних наук – 8, туризму та міжнародних комунікацій – 0 (тут усього 5 місць), фізичний – 4, філологічний – 16, хімічний – 7, юридичний – 1.

Таким чином, у сукупності біля 500 закарпатських дітей втратили можливість безкоштовного навчання та отримання стипендії!

Наслідком, буде відповідне зменшення бюджетного фінансування та скорочення посад у педагогічному колективі. Вже очевидно, що значний недобір буде і на платні місця!

Що це? Кричущий непрофесіоналізм керівництва, чи результат несприйняття абітурієнтами та їх батьками тотальної корупції в стінах університету. Скорше і те і інше!

Читайте також:

Найкорумпованіші в Закарпатті?

View Results

Loading ... Loading ...