Керівництво УжНУ очікує перевірка Державної інспекції навчальних закладів України

Останні декілька тижнів в ректораті УжНУ не вщухає метушня. На початку вересня тут очікують на приїзд Державної інспекції навчальних закладів України (далі ДІНЗ України).
Перевірка
Діяльність ДІНЗ України спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра освіти і науки України, а метою візиту до Ужгородського національного університету є перевірка фактів корупції вищого керівництва вишу.

ДІНЗ України має репутацію незалежного органу, та перевірятиме всі напрямки діяльності вишу – нераціональне використання коштів, фальсифікація даних під час проведення ліцензіювання та акредитації напрямків навчання, зловживання при виділенні премій керівництву, зписання коштів університету на примарні ремонти будівель, підробка документів, навмисного роздуття штату працівників, тощо.

Все це в університеті відбується на фоні гучного скандалу, щодо корупційної змови між ректором університету та прокуратурою Закарпаття.

Щодо основних фактів корупції, через які ДІНЗ включило УжНУ в План заходів державного контролю у 2016 році.

1035

Мова йде про відсутність акту введення будівлі УжНУ в експлутацію, корпус в якому працює та навчається більше 2000 людей.
Більше того, за відсутності документів щодо експлуатації, керівництво вишу замовляє послуги розробки кошторисної документації та ремонтних робіт в цій будівлі, в якій згідно паперів, ніхто немає права навіть знаходитись. Деталі.

Також інспекція перевірить інформацію, щодо переказів коштів вишу підприємцям за вигадані послуги-товари.
Нагадаємо, що в грудні 2015 року, керівництво вишу перерахувало майже 2 мільйона гривень за відверто дивні послуги
– 600 000 гривень за надання підприємцями консультацій, 350 000 грн. за обслуговування метеостанцій університету, 117 тисяч грн. за встановлення програмного забезпечення, 120 000 грн. за за органiзацію та проведення міжнародної конференції, тощо.

Наступним кричущим фактом зловживань є ситуація з охороною університету.
Варто нагадати, що юридичний консультант охоронної фірми “СЕНК”, а нині ще й проректор університету Рогач О.Я. підписав договір з ПП “СЕНК-охорона”, згідно з яким виш перераховує близько 500 000 гривень на рік за охорону та патрулювання об’єктів УжНУ. І це при наявності у штатному розписі університету більше 150 посад охоронців, вахтерів і т.д.

Також в міністерстві обіцяють перевірити законність прийому на навчання студентів-іноземців.
Як вже раніше повідомлялось у ЗМІ, Ужгородський національний університет здійснив прийом на навчання студентів-іноземців, за відсутності у вишу акредитованих та сертифікованих англомовних програм навчання, документів, котрі засвідчують належний рівень знання іноземної мови студентами іноземцями та дозвільних документів Міністерства освіти та науки України, щодо прийому та надання освітніх послуг студентам іноземцям.

Масштаби цієї афери вражають. Починаючи з 2014 року, керівництво УжНУ у змові з тодішнім міністром освіти, оминувши десятки медичних навчальних закладів зарахували до УжНУ групу студентів іноземців з Луганська, використавши для цього фірму-посередника Ексел-Ішан, зареєстровану на окупованій території України. Так, згідно інформації оприлюдненої в ЗМІ, студенти іноземці платять $45 000 за весь період навчання в університеті. Проте УжНУ з цих грошей отримує тільки $2500 на рік.

Відповідно за навчання 450 студентів іноземців, УжНУ щороку недоотримує більше 50 мільйонів гривень.

Найкорумпованіші в Закарпатті?

View Results

Loading ... Loading ...