Правоохоронці б’ють на сполох – в УжНУ вкрали понад 2 мільйона гривень

В останні дні грудня 2015 року, з рахунків найбільшого університету краю було перераховано понад 2 мільйона гривень на рахунки приватних підприємців.
ол

Громадські активісти провели власне розслідування за цими фактами, керуючись даними казначейства та офіційними документами.

Виявилось, що у період з 18 по 25 грудня, очільниками університету, з рахунків УжНУ перераховувались бюджетні гроші на рахунки окремих приватних підприємців: 300 тисяч гривень за обслуговування метеостанцій, понад 600 000 грн за надання консультацій зі збору метеоданних, 125 тисяч гривень – розробка посібника, 117 тисяч грн. за встановлення програмного забезпечення та багато іншого.

Отримавши відповідь на інформаційний запит, активісти виявили ручне виправлення дати складання договорів, одну й та саму дату акту прийму виконаних робіт, видачі рахунку, та укладання договору – тобто за один день керівники підписали угоду, прийняли роботу і розрахувались з підприємцем – абсурд!

Також в цій афері присутнє виконання робіт підприємцями всупереч дозволених кодів виду економічної діяльності.
1

___________________________________________________________________________________________________

2

__________________________________________________________________________________________________

3
Як показує “загальнодержавна практика”, такі схеми використовуються з метою переведення коштів в готівку за фіктивними актами виконаних робіт. Активісти руху обіцяють розібратись з даним прецендентом та довести справу до кінця.

Варто додати, що останнім часом представники ЗМІ неодноразово наводили документи , що свідчать про факти нераціонального та відверто злочинного використання бюджетних та студентських коштів освітніми установами. Наприклад, мова йшла про “космічні” суми на оплату нібито проживання гостей навчального закладу в найкращих готелях Ужгорода, охорону гуртожитків УжНУ, невиконані ремонтно-будівельні роботи, тощо.

Що важливо, так це те, що згідно інформації на веб-порталі використання публічних коштів, гроші, які були перераховані підприємцям, університет отримав по гранту “Програма транскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна“.

В грудні державні установи “закривали” бюджет, і щоб гроші не пішли до держави, керманичі вирішили їх роздерибанити по фіктивним підприємцям.

Правоохоронці вже займаються даним питанням та обіцяють оприлюднити результати розслідування для громадськості вже найближчим часом, однак активісти побоюються, що корупціонерам вдастся відкупитися.