Балога мав монополію на завезення сигарет в Закарпаття

Нам надійшла інсайдерська інформація з правоохоронних органів про схеми завезення сигарет в Закарпаття та вивезення їх контрабандою до Євросоюзу.
Балога
Як нам повідомило джерело в правоохоронних органах, фактично всі сигарети в Закарпаття завозилися лише на фірму, за якою стоїть клан Балог. «Ніхто не мав права завезти оптом сигарети в область. Всі вони були під контролем клану Балоги. Якщо хтось мав намір завезти сигарети самостійно, на таких чинився тиск з боку як офіційних так і кримінальних структур», – повідомило джерело.

Таким чином навіть дрібні контрабандисти, які «вирішували безконтрольний проїзд через кордон», змушені були купувати сигарети, для подальшого перевезення в Євросоюз, виключно на «Барві» Балоги. Мова йде про тих, хто перевозив сигарети міні-бусами, тобто мав виручку не більше ніж у кілька десятків тисяч євро.

Крупні ж контрабандні перевезення сигарет були під контролем самого клану Балог. Ці партії сигарет перевозилися по так званій «зеленці» на великих вантажівках. У такому випадку питання кордону вирішувалося на доволі солідному рівні. «Якщо в Україні майже не виникало проблем з правоохоронцями, митниками та прикордонниками, бо вони всі були задіяні в схемах і мали з цього прибуток, то в тій таки Угорщині (куди прямували сигарети) доводилося вирішувати питання з окружною поліцією та навіть на рівні уряду», – повідомило джерело.

По «зеленці» сигарети крупними вантажівками завозилися до складів в Угорщині неподалік кордону, а там меншими партіями перевантажувалися на міні-буси та інший невеликий транспорт і відправлялися в інші країни Євросоюзу.

Суму чистого прибутку з однієї вантажної фури озвучивв і нардеп Мустафа Найєм, який назвав цифру в близько 400 тисяч євро.

Цю суму нам підтверджувало і анонімне джерело. За одну ходку «зеленки» кордон перетинало більше десятка вантажівок.

За інформацію джерела, про «зеленку» знали не тільки правоохоронці області, але й на рівні центральної влади.

«Ні для кого не таємниця, що отримуючи свою долю, місцеві митники змушені були везти з певною періодичністю валізу з грошима до Києва своєму начальству, прикордонники – своєму, а міліція та СБУ своєму. Це була цілком відлагоджена піраміда, тому питання контрабанди контролювалося на найвищому владному рівні», – повідомило джерело.

Відомий випадок, коли митники випадково затримали вантажівки “Барва” з контрабандою, однак це питання було дуже швидко “вирішене”, а ті хто затримав були покарані.

Найбільш підлагоджено ці схеми працювали при урядові Януковича. При цьому, Балога у цих схемах мав доволі ключову позицію, тому і спокійно почував себе в політичній діяльності, вирішував свої кадрові та бізнесові проблеми.

Як повідомило нам джерело, сигарети в Закарпаття головним чином завозилися зі Львова, з тамтешньої тютюнової фабрики. Цю інформацію днями підтвердив і новий голова обладміністрації Закарпаття Геннадій Москаль. Останнім часом також в область завозилися і доволі дешеві білоруські сигарети. Що, на думку того ж Москаля, свідчить про проблеми на кордоні Білорусії та України в районі Чернігівської області. Вантажівки з сигаретами без перешкодо долали міліцейські пости, бо знову ж таки, питання вирішувалося на високому рівні.

Також у правоохоронців була інформація, що не так давно Балога взагалі мав намір поставити власну лінію по виробництву контрафактних сигарет в Закарпатті, щоб уникнути проблем з проїздом через блок-пости, які почали виставляти на дорогах активісти Майдану та Самооборона регіонів. Однак, за інформацією правоохоронців, скоріше за все, монтування заводу не відбулося.