Зв’язок Віктора Балоги з Опозиційним блоком Сергія Льовочкіна

Старий добрий “Надра Банк”.

Банк належав одіозному олігарху Фірташу, одному з кращих друзів архітектора режиму Януковича – Сергія Льовочкіна.
В часи Ющенка та прем’єства Тимошенко “НАДРА БАНК ” запам’ятався скандалами, та звинуваченнями в фінансових аферах.
Роль Балоги (тодішній голова секретаріату президента) полягала в лобіюванні рефінансування від НБУ для банку НАДРА, так наприклад при емісії в 40 млрд грн., левова частина грошей, а саме 7,9 млрд. грн дісталась НАДРА БАНКУ. Це при тому, що на ті часи на банківському ринку працювало 180 банків. Як ми пам’ятаємо, то НАДРА банк не поспішав виплачувати гроші своїм клієнтам – простим людям. Відбувались мітинги біля їхніх відділень по всій Україні.
Але основна ідея схеми виглядала наступним чином:

  • Нацбанк печатає додаткову емісію в 40 млрд грн. і 8 з них видає довіреним банкам, що належали групі Фірташа-Льовочкіна-Фурсіна (де Балога був провідником) – “Місто Банк”,”НАДРА БАНК”, ”Кліринговий дім”.
  • Нацбанк по вигідному курсу (на той час) 5.05 грн за долар продає валюту тим самим ”своїм ” банкам. .Іншим банкам до речі продавалось по вищому курсу. За 8 млрд грн. вони змогли купити “по блату” 1.6 млрд доларів.
  • Потім йде саме цікаве – НБУ допечатує гривень та опускає курс . При курсі наприклад 8.5 грн за долар на 1.6 млрд прибережених завчасно можна купити вже не початкові 8 млрд, а вже 13.6 млрд грн..
  • Потім гривня знову укріпляється і на ці 13.6 млрд грн. закуповувались долари.Результатом такої афери було пів мільярду доларів чистого заробітку для Балоги-Фірташа-Льовочкіна.
  • Виручка виводиться через балтійські банки.

Також користуючись своїми зв’язками з банком РОТШИЛЬД(фінансовий радник НАДРА БАНКУ), Віктор Іванович через їхніх представників лобіював видачу стабілізаційних грошей для банків Фірташа-Фурсіна-Льовочкіна. Можлива схема на рис.1.
Зв’язок Віктора Івановича з банком РОТШИЛЬД проявився в час, коли він відпочивав в шале Luxhuus, де під час його відпочинку сталась пожежа, а власне сам Luxhuus належав нікому іншому,як Яносу Люксу, народженому в Німечинні (28.05.1948). Віня являється першим віце – президентом і директором банку Banque Prive Edmond de Rothschild SA в Женеве (Ротшильд банк).
Рис.1

Ще одним підтвердженням не охолонувших відносин з Льовочкіним можна вважати той факт, що ПАРТІЮ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ (дітище Льовочкіна сформоване на кістяку ПАРТІЇ РЕГІОНІВ) в Закарпатській області разом з Іваном Качуром очолює людина Балоги – Сергій Мошак, який будучи людиною Віктора Івановича в ПАРТІЇ РЕГІОНІВ входив в групу РОСУКРЕНЕРГО Сергія Льовочкіна, яка після обрання Януковича президентом вважалась найсильнішою з груп в ПР.

Нагадаємо, що “Партія розвитку України” ввійшла в “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК”, який пройшов в парламент на виборах 2014 року.
Стаття підготована за данними сайту Багнет та http://noviny.su