Закарпаттю вкрай потрібна команда другої ліги!

Непростою для «Говерли» видалася перша половина чемпіонату України з футболу. На зимове міжсезоння ужгородська команда йде на 12-му місці з дев’ятьма очками в активі. Нижче розташувалися лише «Карпати» через зняття Федерацією футболу України з львів’ян дев’яти очок та «Іллічівець», який практично залишили всі провідні футболісти, тож у команді Миколи Павлова грають молоді виконавці. Аналізує пройдений відрізок чемпіонату головний тренер «Говерли» В’ячеслав Грозний.
– Те, що є команда прем’єр-ліги на Закарпатті – це вже великий здобуток. Нині нею опікується поки одна людина – Нестор Шуфрич. Не розумію, чому б не створити в області ще один професійний клуб, приміром, у Мукачеві, Середньому чи Берегові, який виступав би в другій лізі, — розпочав мій співрозмовник. Ті молоді гравці, яким ще зарано до прем’єр-ліги, могли б у цій команді відточувати свою майстерність, а не їхати за межі краю… Чомусь закарпатські бізнесмени не хочуть вкладати гроші в професійний футбол, хоча друга ліга, яка є регіональною, не потребує великих витрат. Знаю, що аматорський футбол у краї доволі розвинутий – добре організовано обласний чемпіонат, розбудовується інфраструктура, але між футболом аматорським і професійною «Говерлою» – прірва. Відколи працюю в Ужгороді, постійно спілкуюся з впливовими людьми на Закарпатті й завжди порушую це питання, на словах вони зі мною згодні, але до справи, на превеликий жаль, чомусь не доходить.

Повернімося все ж до справ «Говерли»…

– Дуже вдячний гравцям за терпіння. За три тури до завершення першої частини чемпіонату, саме перед матчем із «Дніпром», існувала небезпека, що команда не вийде на поле. Добре, що в моїх підопічних вистачило здорового глузду, характеру й терпіння – вони відмінно зіграли з «Дніпром». Мені подобається той мікроклімат, який нині склався всередині колективу. Це заслуга не лише тренерського штабу, а гравців — лідерів команди – Максима Шацьких і Максима Фещука. Добре, що на попередній зустрічі з Нестором Івановичем разом зі мною був і Максим Шацьких, який зумів доступно донести до футболістів позицію керівництва.

Багато молодих футболістів розкрили свій потенціал – це, приміром, Сергій М’якушко з київського «Динамо», якого вже назад у розташування столичного клубу хоче повернути керівництво. Тарас Качараба, Ілля Глушицький до цього не грали на такому рівні, але їхній прогрес відчутний.

Чому нема такого прогресу в молодих закарпатських футболістів?

– Це проблема. Не розумію, чому більшість здібних місцевих спортсменів оминають молодіжні команди «Говерли» й виринають у зовсім інших клубах. Закарпатця Мирослава Боня ми взяли в оренду з київського «Динамо». Потрібно створювати цілу систему, починаючи з футбольної академії, команди другої ліги… Повірте, не слід чекати, що це зробить Нестор Іванович, для цього потрібні зусилля місцевих еліт – влади й бізнесу.

Чи відомі вже плани підготовки «Говерли» в період зимового міжсезоння?

– Намітки, звісно, є, але я не можу видати бажане за дійсне, допоки не узгодимо це з керівництвом клубу. По-друге, потрібно з’ясувати, хто з орендованих гравців залишиться й надалі в складі «Говерли». Нам потрібно підсилення в лінію захисту, адже центральний захисник швидкий Серж Акакпо майже в половині матчів не зіграв через травми та участь у матчах за збірну Того. Певен, що ним уже зацікавилися скаути провідних клубів України й він матиме від них пропозиції.

Джерело