Скандал у «Лізі чемпіонів Закарпаття»

У неділю на стадіоні с.Пийтерфолво відбувся фінал «Ліги чемпіонів Закарпаття». Цей престижний турнір вінчає футбольний сезон краю. У цьому році було вирішено провести не тільки матч за перше місце, але й розіграти 3-4 місця.

Першими на поле №2 вийшли команди «Оболонь-2» (Хуст) та «Балаж» (Вилок). Гра вийшла бойовою. Невелика територіальна перевага була на боці команди з Виноградівщини, хоча «Оболонь-2» виглядала достойно. Долю матчу вирішив єдиний гол, забитий на 32 хв. Олександром Балажем, який і приніс перемогу ФК «Балаж» с.Вилок.

Незважаючи на дрібний дощ, уболівальники вщент заповнили трибуни стадіону. Вони прибули з усіх куточків Закарпаття, але найбільше їх було із Заріччя та Гаті, чиї команди зустрічалися у двобої за головний приз. Тільки-но поєдинок розпочався, як для представників ФФЗ настав справжнісінький шок. У складі Заріччя під чужими прізвищами вийшли на поле добре відомі всім воротар іршавської «Бужори» Василь Ігнатишин, захисник ДЮФК «Мукачево» Юрій Костак та нападник «Севлюша» Ярослав Мудра. На запитання працівників ФФЗ тренер і представник Заріччя Михайло Булеза відповів, що у них нема ніяких підставок, на полі нема ні Мудри, ні Костака, ні Ігнатишина, а є Марко, Бабіта та Іванчик, на яких є реєстраційні картки, які знаходяться в суддівській. При перевірці виявилося, що на полі все-таки Мудра, Костак та Ігнатишин. Фотографії на реєстраціях їхні, а прізвища – зовсім інші. Це затверджено печаткою федерації футболу Іршавського р-ну, яка відповідала за реєстрацію «Заріччя». Усе було настільки цинічно, що для всіх це стало справжнім стресом. Такого відвертого обману у нас не було вже давно. Замість того, щоб визнати обман та вибачитися, на адресу керівників ФФЗ послідували погрози. Видно, в Заріччі не розуміють, що таке футбол. Через велику кількість уболівальників гру було вирішено не припиняти, а рішення прийняти на Бюро ФФЗ. Поєдинок завершився внічию, 1:1. На 21 хв. відзначився Сергій Кундрик (ФК «Гать»). На 42 хв. Йосип Бундаш рахунок зрівняв. У серії пенальті з рахунком 9:8 перемогло «Заріччя».

Гра була дуже хороша. Рішення по фіналу «Ліги чемпіонів Закарпаття» буде ухвалено сьогодні (16 грудня) на Бюро ФФЗ. Відповідно до регламенту, «Заріччю» потрібно зараховувати поразку, гравців, які свідомо пішли на підставу, дискваліфікувати на великий термін, а тренеру, начальнику команди й президенту заборонити займатися футболом як на обласному, так і районному рівнях. Крім того, необхідно провести роз’яснювальну роботу з головами федерації футболу районів.

Джерело