Дефіцит кадрів, люстраційна чистка та менше податків

Керівництво новоствореного закарпатського управління ДФС розказало, чим займається й чого очікувати краянам.

Зменшення податків та кадрова чистка – і з пряником, і з кнутом починає роботу щойно реорганізоване головне управління державної фіскальної служби у Закарпатській області.  Його начальник, а також керівник ще однієї підвідомчої установи – Закарпатської митниці – розповіли журналістам, як працюватимуть, чого чекати в сенсі податків та зборів і що дасть реорганізація служби. Власне, останнє цікавило в першу чергу. Хоча, зі слів начальника ГУ ДФС Олексія Петріченка, кардинальних змін у самій структурі не слід чекати, варто звернути увагу на кардинальні зміни в законодавчій частині роботи.

Певна річ, якщо їх прийме уряд. Уже наразі відомо, що відбудуться суттєві скорочення в кількості податків – їх зменшать із 22 до 9, і це має значно полегшити ведення бізнесу. Щодо податків та зборів, то в цьому сенсі за 11 місяців закарпатські митарі виконали завдання й навіть перевищили суми зібраних грошей порівняно з минулим роком. Зі слів О. Петріченка, у такий складний 2014-й екс-міндоходівцям вдалося забезпечити стабільне наповнення бюджетів усіх рівнів, акумулювали кошти, необхідні для виплати пенсій, стипендій, заробітних плат для працівників бюджетних організацій. «

Так, надходження до Зведеного бюджету в січні-листопаді цього року становлять понад 1 млрд 960 млн гривень. Ця сума перевищує торішні показники на 65 мільйонів», – уточнив начальник головуправління. Митники теж порадували цифрами: надходження митних податків за січень-листопад 2014 року зросли стосовно аналогічного періоду минулого року на 21,5% або 327, 3 млн грн і склали 1 млрд 851 млн 337,2 тис. грн. Причину таких хороших результатів начальник Закарпатської митниці Вадим Симчера пояснив позитивними законодавчими змінами в митній справі: «В умовах нового Митного кодексу суттєво спростили ведення зов-нішньоекономічної діяльності.

Запроваджені законодавчі зміни призвели до скорочення часу митного оформлення товарів та витрат суб’єктів господарювання». Щодо нового закону «Про очищення влади», то в його рамках на нову структуру чекає багато змін. Перша й основна – втрата якісних кадрів. Загалом, зі слів О. Петріченка, одразу після того, як закон «Про очищення влади» набув чинності, зі структури звільнено 5 осіб. Наразі після реорганізації кожного працівника перевірятимуть згідно з вимогами закону. Що буде в результаті – начальник уже прогнозує: «Керівний склад оновлять практично повністю. Втратимо багатьох професіоналів».

На питання, чи знайдеться необхідна кількість фахівців із необхідним досвідом та знаннями, аби змінити всіх звільнених, О. Петріченко відповів – навряд: «Із кадровим потенціалом складно. Очевидно, що закон потрібно доопрацювати, бо у нас і так проблема з професіоналами через низькі зарплати».

Джерело