Закарпатські чиновники вирішували долю лауреатів обласних премій

Комітет з  присудження обласних премій у галузі літератури і мистецтва визначився з лауреатами за 2014 рік

Сьогодні, 10 грудня відбулося засідання обласного комітету з  присудження обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік

У засіданні  взяли участь перший заступник голови облради, співголова  комітету  Михайло Попович, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, голови відбіркових конкурсних комісій в галузі літератури і мистецтва.

На порядок денний було винесено питання обговорення рішень відбіркових  конкурсних комісій щодо визначення цьогорічних лауреатів та   Положення про обласні премії  у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік

Спочатку заслухали з обговорюваних питань інформацію голів відбіркових комісій, зокрема  Василя Габорця– голови конкурсної комісії з присудження премії імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв у жанрі театрального мистецтва; Василя Густія – голови конкурсної комісії з присудження премії імені Федора Потушняка в галузі літератури; Бориса Кузьми – голови конкурсної комісії з присудження премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі в жанрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва,  Віктора Теличка– голови конкурсної комісії з присудження премії імені Дезидерія Задора в жанрі музичного мистецтва;         Петра Рака –  голови конкурсної комісії з присудження премії імені Дезидерія Задора в номінації “художній  колектив”, “соліст, дует, тріо”.

У ході обговорення підтримано низку пропозицій щодо змін у Положенні. Зокрема,  рекомендовано переглянути склад комісій, зменшивши їх кількість, упорядкувати періодичність висунень  претендентів до участі в конкурсі, сформувати графік публічних переглядів вистав, концертів з обов’язковою участю  членів профільної комісії та обласного комітету, у межах бюджету запропонувати встановлення  вільної «плаваючої» премії в комісіях на кшталт « мистецьке відкриття року». Члени комітету вирішили цього річ утриматись від запровадження нових номінацій  у зв»язку з складною ситуацією в Україні.

Таємним голосуванням визначились лауреати  обласних премій, які і  склали список переможців за 2014 рік.

 

Так, у галузі літератури – премію імені Федора Потушняка присуджено:

у жанрі прози –  Фединишинцю Володимиру Степановичу– письменникові,  члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України  за  книгу „ Бранці лісу, або Хащовики ”;

у жанрі поезії- Федаці Сергію Дмитровичу– письменникові,  члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за книгу поезій  „ Калейдоскоп календаря ”;

у  жанрі   літератури для дітей – Шкірі Василю Васильовичу–  письменникові,  члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України  за книгу  „Таємниця смерекового замку”;

у  жанрі  літературної критики і літературознавства –   Федаці Дмитру Михайловичу – літературознавцю,   члену Закарпатської організації Національної спілки журналістів України за книгу „ Олександр Духнович. Сходинки у безсмертя”.

 

У галузі музичного і виконавського мистецтвапремію імені Дезидерія Задора:

у номінації  „Музикознавець”- Копинцю  Федору Івановичу – доктору мистецтвознавства, доценту Ужгородської  богословської академії   імені святих Кирила і Мефодія Карпатського університету, диригенту-хормейстеру Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, заслуженому артисту України за книгу „Словник церковно – півчих термінів”;

у номінації  „Фольклорист”-   Хланті Василю Івановичу –  кандидату філологічних наук, заслуженому діячу мистецтв України за за збірник пісень „Пісня над Дунаєм. Народні пісні русинів (українців) Сербії”;

у номінації „Художній колектив”- Духовому оркестру  Закарпатської обласної філармонії за концертну програму „ALMA LATINA ” (керівник  – Співак Володимир Георгійович, заслужений  артист України ).

 

У галузі  театрального  мистецтва – премію імені братів Євгена та

Юрія- Августина Шерегіїв:

у номінації „Режисерсько-постановочна група”- режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного українського музично – драматичного   театру  у складі:    режисера – постановника Куцика Олександра Петровича,  художника – постановника Улинець Тетяни Василівни    за виставу „ У нашім раї на землі” за  творами Т.Г.Шевченка;

у номінації  „ Актору  – за краще  втілення художнього  образу сценічного героя”- Овдєєнко  Станіславу Леонідовичу – актору Закарпатського обласного  державного    російського драматичного театру  за роль сусіда   у виставі „ Дуже проста історія” Б.Томаса;

у номінації „ Актрисі – за кращу акторську роль  у виставі для дітей”-  Кривчик Ларисі Валеріївні – актрисі Закарпатського академічного обласного театру ляльок за ролі у виставах „По щучому велінню” М.Кропивницького  та „Як їжак  і дітвора рятували гусеня”Н.Генет, Т.Гуревич;

у номінації  „ Актрисі   – за краще  втілення художнього  образу сценічного героя”-  Якубик – Гамазі Катерині Володимирівні – актрисі Закарпатського обласного  державного   українського музично – драматичного імені братів Юрія- Августина та Євгена Шерегіїв  за роль Фрекен Бок  у виставі „Малюк і Карлсон” А.Лінгрена;

у номінації „критик – театрознавець”- Зайцеву Олегу Дмитровичу  – за книгу  „Режисери Закарпатського театру ХХ століття”;

 

У галузі образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного   мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі:

у  номінації  живопису „за кращий  традиційний реалістичний твір”- Ландовській Анні Федорівні– художнику – живописцю, члену Національної  спілки  художників  України, за кращий традиційний реалістичний твір „ Осінь”;

у  номінації  живопису „за  кращий  новаторський твір”- Бібі  Сергію  Юрійовичу – художнику – живописцю, члену Національної спілки художників України,  за серію творів  „Зсуви„;

у жанрі станківої графіки- Фелдеші  Петру Андрійовичу – художнику – графіку, члену Національної    спілки   художників   України, заслуженому художнику України   за   твори „ Небесна сотня ”, „ Гей, пливе кача”;

у жанрі скульптури- Олашину Василю Степановичу– скульптору, члену Національної спілки художників України за серію скульптурних  творів „Створення ”;

у жанрі   монументальне мистецтво  –  Коржу Богдану Васильовичу – скульптору, члену Національної спілки художників України  за  скульптурний твір „Артеміда”;

у жанрі декоративно – прикладного мистецтва – Поповій Наталії Олексіївні – художнику – прикладнику,  за декоративну серію   „Спогади про зустріч” та „Червона чаша”;

у жанрі „Мистецтвознавча праця”- колективу авторів: Сирохману Михайлу Васильовичу – викладачу Закарпатського художнього інституту,заслуженому працівнику культури України,  Габді  Галині  Олександрівні за художній альбом „Василь Габда”.

Рішення  обласного комітету подано на розгляд та затвердження голови облради та голови ОДА, повідомляє прес-служба облради.

Джерело